Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava v Ostravě 4.-.5.4.09

6. 4. 2009

Přípravy na výstavu byly obrovské. Očkovák, vodítko, obojek a vystavovačka:-) To bychom si vzali s Dagem. Máme ale skvělou paničku a ta nám přibalila ještě spoustu dalších potřebných věcí a to: misku na vodu, kartáč, deku, piškotky, ručník, sváču..... Ale i přes tuhle obrovskou výbavu jsme vedle některých vypadali, jako bychom si nic nevezli. To takový Gooďák s Renčou měli asi čtyři batohy, skládací bednu a dvě igelitky plné čehosi, co jsem ani netušil, že je na pejsky:-) Poslední věta je asi s trochou nadsázky a doufám, že se na mě nebudou zlobit.

Cestu snad popisovat nemusím. Každý ví, jaké to je, když musíte vstávat v pět ráno, naházet ty batohy a tašky do auta a potom frčet směr Ova, se třema babama v autě. Nééééééé, bylo to fajn a příště s nima jedu zase.

Po příjezdu na výstaviště jsme si našli flek, kam jsme zaparkovali a "hurá" na ně. U vstupu jsme ukázali několik razítek a nálepek od MVDr. Gregoříka a paní u vstupu to zřejmě uspokojilo, protože nás s úsměvem a přáním úspěchu pusitla dovnitř. Našli jsme náš kruh a zaujmuli jsme pozici v jedný takový nepřehledný zatáčce....." co to plácám" Prostě jsme našli náš kruh, rozdělali Dagíčkovi deku, sobě křesílka a čekali až na nás příjde řada.V tom čekání se o nás bezchybně starala naše Maruška, sváča, voda, piškotky pro Daga, vyčesat srst atd. Círka o půl jedné začali vykříkovat číslo 202, což jsme byli my. Několik koleček v kruhu, pár snězených piškotů a fantastické volání a fandění paničky doprovodilo verdikt pana rozhodčího Dostála:  Úplný nůžkový, oko hnědé, typický představitel plemene, méně osvalený, méně výrazné předhrudí, prvky v kostře bez nedostatků, lepší v postoji, standardní srst a ještě něco, co ale nemůžeme přečíst :-)..... Vyšel z toho CAJC a možnost rvát se o BOBA (toho jsme ovšem nezískali a gratulujeme vítězi).  Byli jsme prostě nadšení a domů si po krásném dni odváželi super zážitek a příslib účasti na další výstavě.

To byla sobota a čekala nás ještě neděle, kdy vystavovala naše Maruška svoji krásnou rotvajlerku Innes Anaco (Fanču nebo-li Máňu)....... Ve velké konkurenci skončily na hezkém čtvrtém místě s tím, že příště půjdou na bednu a to na příčku nejvyšší. Moc všem děkujeme za pomoc a držení pěstí a úplně nejvíc naší Marušce, která nám moc pomohla a doufám, že jsme se jim v tu jejich neděli alepsoň trochu odvědičli.

 

Dag a Petr