Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubovka a svod v Jeseníku

28. 5. 2009

Pomaličku začínám zapomínat o co tam vlastně a hlavně už je trapné, že jsem dosud nenapsal, jak se nám cestovalo na klubovku do Jeseníku a svod "překvapivě" taky do Jeseníku.

V kalendáři jsem si musel nalistovat správnou stránku, abych třeba nepopletl datum a bylo to asi takhle.

16.5. jsme byli přihlášeni na klubovku a po perné páteční noci se nám ne příliš lehce vstávalo. Vyrazili jsme s dostatečným časovým předstihem a po několika čůůůůracích zastávkách jsme dorazili na místo. Musím se přiznat, že jsem skoro celou cestu prospal "pane bože, ne ale za volantem". Řídila totiž naše milovaná Maruška. Bezpečně nás dovezla na místo a po prezentaci jsme jen čekali a čekali až na nás příjde řada a zavolají nás do kruhu. Po pár kolečkách, ukázce zoubků a několika povelech pana rozhodčího jsme postoupili do užšího výběru  a nakonec jsme ve své tříde skončili na krásném 4. místě s tímto verdiktem 13ti měsíční pes, správného formátu, dobré hlavy s poněkud bohatšími znaky. Dobrý hřbet co do délky, avšak lehce mekčí, dobrá záď i hrudník, správný posun obou párů končetin, dobrá struktura srsti, výborně předveden - výborný.

Během výstavy jsme potkali svého bráchu Primuse a dokonce i paní chovatelku, se kterou si povídala hlavně Maruška, páč já jsem byl maličko, ale opravdu jen maličko nervózní.

Dag se choval parádně, ostatně jako všichni pejsci, až na jednu výjimku, kdy se mu nelíbil jeden pan choďák. Asi se na daga škaredě podíval:-)

Takže po výstavě jsme se ještě chvíli kochali pohledem na autokemp Bobrovník (přesné místo výstavy i svodu), který byl jako zasažen chodským virem:-), choďáci prostě na každém kroku. No a abych něco nevynechal, tak cesta zpět opět skvělá... jééé já jsem básník "zpět opět" to se mi povedlo.....

 

Druhý den 17.5.09 svod s bonitací. My jsme byli přihlášeni jen na svod mladých a po nyní již náročnější cestě, páč jsem řídil a Maruška spinkala vedle připoutaná na sedadle spolujezdce, jsme dorazili zase do Jeseníku. V neděli jsme s sebou přibrali do kenely ještě Fíba (zlatého retrívra, někdy taky blondýna, zajíce nebo jen zlaťáka) a Nelča jako jediná zůstala doma a hlídala jako o život. Takže jsme tedy dorazili do Jeseníku, opět registrace, opět krátké čekání až na nás příjde řada a už jsme stáli u metru. Naměřili nám 54cm, napočítali všechny zoubky, a i to tam dole máme jako správný chlapák. To byla první disciplína, která nás čekala a po ní jsme šli běhat před komisí. Musím připomenout, že svod s Dagem krásně absolvovala Maruška a já jsem se jen díval a žasnul, jak jim to spolu sluší. Abych se vrátil k tomu samotnému svodu. Tak před komisí Maruška obkroužila s Dagem několik koleček, potom postoj, ouška, hlava, oči a už nám to tam sázeli. Nakonec z toho vyšlo to, že máme vše super jen očička máme trochu světlejší a znaky by mohly být výraznější. To my ale dopilujeme mořskou řasou a Alavisem:-)

Cestou jsme se ještě stavili u Slezské harty, udělali pár fotek a pelášili domů. Byl to krásný i když trochu náročný víkend.

Nezbývá než všem poděkovat, že byli tak skvělí a těšit se na další výlet.

Fotky jsou na rajčeti http://peetam.rajce.idnes.cz/  a pár jich dám i sem.